30 листопада 2018, DRI у співпраці з Київрадою провели черговий раунд студентських дебатів «Вирішуй для міста». Головною темою було обрано київський громадський бюджет. За правилами дебатів фінансування в рамках громадського бюджету Києва передбачається лише на реалізацію одного проекту. Студенти мали переконати суддівську колегію, що саме їх проект громадського бюджету є найактуальнішим, суспільно корисним і таким, що найбільше відповідає критеріям інклюзивності, інноваційності та бюджетної ефективності
Участь в заході взяли три дебатні команди: G6 – Київська Трьохсвятительська духовна семінарія; ПУА – Житомирський національний агроекологічний університет; U:act – команда молодіжної організації.
Хто і як представив свій проект?
Проект громадського бюджету команди G6 полягав у створенні багатофункціонального центру захисту для бездомних осіб (далі центр). Павло Лоєк, представник команди G6, підкреслив актуальність проектів соціального напрямку та тих, які спрямовані на вирішення проблем бездомних осіб. Унікальність центру, на думку команди, полягатиме в можливостях, які бездомні особи отримають у разі звернення до цього закладу. Наприклад, центр надаватиме можливість проживання, професійного навчання, медичного обстеження та забезпечуватиме харчуванням і одягом. Водночас, ті, хто користуватимуться послугами центру, зобов’язані дотримуватись визначених правил та розпорядку.
Команда ПУА запропонувала реалізувати в рамках громадського бюджету «Програму створення рекреаційної зони в Коростишівському парку». Ця програма, на думку команди, має включати десять обов’язкових кроків, серед яких створення дитячих та спортивних майданчиків, велодоріжок, удосконалення ландшафту, зокрема додаткове озеленення парку, та інше.
Також команда ПУА зазначила, що додана цінність від реалізації цієї програми полягатиме у збереженні культурної спадщини Житомирщини та у посиленні розвитку туристичного напрямку регіону.
Карта парку після реалізації програми
Команда U:act запропонувала ініціювати в рамках громадського бюджету програму модернізації Централізованої бібліотеки для сліпих імені М. Островського. На базі цієї програми команда пропонує створити суспільний простір «Столиця ХАБ». Члени команди переконані, що в оновленому приміщенні бібліотеки «громадські активісти, молоді підприємці та прості кияни» отримають більше можливостей для розробки і втілення своїх ідей. Основну проблему, яку проект команди U:act планує подолати – це відсутність безкоштовних просторів для громадських організацій у Києві. Дебатери вважають, що більшість бібліотек працюють неефективно. Команда впевнена, що такі бібліотеки можна та потрібно відновити, враховуючи факт відсутності безкоштовних публічних просторів, які можуть стати молодіжним комунікаційним хабом для спільної роботи над проектами суспільного значення.
Перше місце посіла команда U:act, а друге із незначним відривом – команда G6. Наостанок Олексій Коваленко, автор багатьох реалізованих проектів громадського бюджету наголосив, що: «було б чудово, щоб такий високий та професійний рівень дискусії [продемонстрований під час дебатів командами] був присутній насправді й між учасники реальних проектів громадського бюджету…».
Наступні дебати відбудуться на початку 2019 року.
#DRIdebates