DRI Debates

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

DRI розпочинає студентський турнір «DRI дебати: вирішуй для міста» 

Протягом 2018-19 років ми проведемо 14 дебатних змагань у три тури за системою playoff (команда переможець проходить у наступний тур дебатів, інша команда залишає турнір) з фіналом в м. Київ. Команди змагатимуться щодо (не-)доцільності певного рішення, яке обговорюється у органах місцевої влади, де проходитимуть змагання; одна команда відстоюватиме необхідність рішення, а інша опонує їй. 

Команда-переможець турніру візьме участь у освітній поїздці до Берліну. 

ДЛЯ ЧОГО ДЕБАТУВАТИ? 

Рівень політичної культури населення є визначальним для існування демократії. Дебати є однією з форм освітніх заходів DRI, спрямованих на підвищення політичної культури. Метою змагань є формування та розвиток у молоді та студентів: 

  • знань про суспільні та політичні проблеми; 
  • критичного мислення та емоційного інтелекту; 
  • ерудованості та звички до діалогу; 
  • навичок роботи в команді; 
  • цінностей відкритого суспільства та знань про власні права; та відповідальність за їх дотримання 
  • зацікавленості в участі у громадських справах і розв’язанні суспільних проблем.  

ФОРМАТ ДЕБАТІВ 

Кожен дебатний турнір триватиме два дні. Інформацію про тему дебатів, правила дебатів, підготовчу літературу, учасники отримують щонайменше за тиждень до дебатів. 

Перший день – навчання та тренінг, знайомлення з іншою командою та регламентом дебатів тощо. 

Другий день – команди беруть участь у дебатах. За можливості дебати проводитимуться у приміщеннях місцевих рад. Фінал дебатів заплановано провести у Верховній Раді України. 

Потенційні теми: громадський бюджет, електронні петиції, повноваження місцевих рад та державних адміністрацій, створення та функціонування ОТГ, комунальне господарство, агломерації та інші суспільні проблеми, які вирішуються місцевою владою. 

Критерії суддівства

Місцева демократія – це насамперед участь громади у розробці та прийнятті місцевих рішень та звітування місцевих органів перед громадою за впровадження прийнятих рішень. З реформою децентралізації в Україні покращилися умови для розвитку місцевої демократії. Одним із інструментів впливу на формування політики та ухвалення рішень на місцях є громадський бюджет, частина коштів міського бюджету, щодо якої мешканці міста самостійно обирають, на що їх витрачати, шляхом голосування, результати якого мають пряму дію, незалежно від волі чиновників та депутатів. У рамках дебатного турніру DRI запрошує молодь подискутувати щодо процедур розгляду проектів ГБ та запропонувати власне бачення того, яким напрямкам проектів ГБ варто віддавати перевагу.

DRI дебати у Львові: Професійні дебатери далі не проходять

У Київраді студенти дебатували про громадський бюджет

DRI debates «Вирішуй для міста»: громадський бюджет

DRI Youth Talk: громадський бюджет

КОНТАКТНА ОСОБА 

Богдан Бернацький, молодший юридичний радник DRI: [email protected]. 

Інформація про дебати та інші заходи DRI в Україні також у Facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published.