DRI розпочинає студентський турнір «DRI дебати: вирішуй для міста».
Протягом 2018-19 років ми проведемо 14 дебатних змагань у три тури за системою playoff (команда переможець проходить у наступний тур дебатів, інша команда залишає турнір) з фіналом в м. Київ. Команди змагатимуться щодо (не-)доцільності певного рішення, яке обговорюється у органах місцевої влади, де проходитимуть змагання; одна команда відстоюватиме необхідність рішення, а інша опонує їй.
Команда-переможець турніру візьме участь у освітній поїздці до Берліну.
ДЛЯ ЧОГО ДЕБАТУВАТИ?
Рівень політичної культури населення є визначальним для існування демократії. Дебати є однією з форм освітніх заходів DRI, спрямованих на підвищення політичної культури. Метою змагань є формування та розвиток у молоді та студентів:
- знань про суспільні та політичні проблеми;
- критичного мислення та емоційного інтелекту;
- ерудованості та звички до діалогу;
- навичок роботи в команді;
- цінностей відкритого суспільства та знань про власні права; та відповідальність за їх дотримання
- зацікавленості в участі у громадських справах і розв’язанні суспільних проблем.
ФОРМАТ ДЕБАТІВ
Кожен дебатний турнір триватиме два дні. Інформацію про тему дебатів, правила дебатів, підготовчу літературу, учасники отримують щонайменше за тиждень до дебатів.
Перший день – навчання та тренінг, знайомлення з іншою командою та регламентом дебатів тощо.
Другий день – команди беруть участь у дебатах. За можливості дебати проводитимуться у приміщеннях місцевих рад. Фінал дебатів заплановано провести у Верховній Раді України.
Потенційні теми: громадський бюджет, електронні петиції, повноваження місцевих рад та державних адміністрацій, створення та функціонування ОТГ, комунальне господарство, агломерації та інші суспільні проблеми, які вирішуються місцевою владою.
Місцева демократія – це насамперед участь громади у розробці та прийнятті місцевих рішень та звітування місцевих органів перед громадою за впровадження прийнятих рішень. З реформою децентралізації в Україні покращилися умови для розвитку місцевої демократії. Одним із інструментів впливу на формування політики та ухвалення рішень на місцях є громадський бюджет, частина коштів міського бюджету, щодо якої мешканці міста самостійно обирають, на що їх витрачати, шляхом голосування, результати якого мають пряму дію, незалежно від волі чиновників та депутатів. У рамках дебатного турніру DRI запрошує молодь подискутувати щодо процедур розгляду проектів ГБ та запропонувати власне бачення того, яким напрямкам проектів ГБ варто віддавати перевагу.
DRI дебати у Львові: Професійні дебатери далі не проходять
У Київраді студенти дебатували про громадський бюджет
DRI debates «Вирішуй для міста»: громадський бюджет
DRI Youth Talk: громадський бюджет
КОНТАКТНА ОСОБА
Богдан Бернацький, молодший юридичний радник DRI: [email protected].
Інформація про дебати та інші заходи DRI в Україні також у Facebook.