Назва посади: тренер для серії тренінгів ««Фіксувати та реагувати: обмеження діяльності громадських ораганізацій. Доступу до інформації та особисті дані. Кризова комунікація. Судовий процес.»» (попередньо в містах: Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль) протягом липня 2018 року – квітня 2020 року.
Період співпраці: багаторазова короткострокова співпраця (1 день на кожному з тренінгів) з липня 2018 року до квітня 2020 року.
Контекст та мета:
Democracy Reporting International (Офіс зі сприяння демократії, DRI) є безсторонньою, незалежною, неприбутковою організацією, зареєстрованою в Берліні (Німеччина). DRI сприяє участі громадян у політичних процесах, підзвітності державних органів та розвитку демократичних інституцій в усьому світі. DRI працює в Україні з вересня 2014 року. Разом з Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тарас Шевченка DRI співпрацює з провідними громадськими ініціативами України для забезпечення систематичного моніторингу та звітування по ключових політичних реформах: конституційна реформа, судова реформа, децентралізація, реформа виборчого законодавства.
Офіс зі сприяння демократії (DRI) у співпраці з Благодійним фондом «Восток-SOS» проведуть серію тренінгів для громадських організацій в Україні ««Фіксувати та реагувати: обмеження діяльності громадських ораганізацій. Доступу до інформації та особисті дані. Кризова комунікація. Судовий процес.»» в Україні.
Завдання тренінгів – ознайомлення представників та представниць громадських організацій, місцевих правозахисних ініціатив з інструментами, що дозволяють фіксувати, реагувати чи уникати обмеження їхньої діяльності.
Обраних тренерів/експертів буде включено до бази експертів, яких DRI запрошуватиме до виконання конкретних завдань протягом реалізації проекту з окремим узгодженням графіку, тематики та завдань.
Обов’язки та відповідальність:
- У координації з командою DRI, підготовка та проведення тренінгів (тривалість одного в середньому 1 – 2 год.) для правозахисників (орієнтовно в містах: Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль) на щонайменше одну із наступних тем (перелік тем невичерпний):
- реагування на рішення правоохоронних органів щодо надання інформації, вилучення документів, здійснення інших заходів, направлених на отримання інформації;
- правові ліміти втручання правоохоронних органів в діяльність ГО;
- захисту прав ГО у їх зносинах з державними органами;
- медіа право, в т.ч. блокування контенту, отримання доступу до соціальних мереж тощо;
- зменшення ризиків недобросовісного використовування інформації з джерел електронної комунікації;
- сучасні IT продукти, які дозволяють мінімізувати комунікаційні та інформаційні ризики в діяльності громадських організацій.
- Співпраця та координація з партнерами тренінгів, зокрема «Восток-SOS»
- Підготовка роздаткових матеріалів для учасників тренінгів
- Готувати короткі звіти (зразок буде надано DRI) по проведеним тренінгам та оцінку тренінгу (зразок буде надано DRI)
Необхідна кваліфікація та досвід:
- Вища освіта зі спеціальностей у сфері демократичного управління та розвитку, наприклад: політологія, право, міжнародні відносини, IT безпека, тощо
- Щонайменше п’ять років тренерського досвіду у вибраній тематиці(ках) та перевірений досвід проведення воркшопів, тренінгів та лекцій
- Відмінні знання поточних політичних та правових реформ в Україні та державного управління
Останній день подання документів: 8 липня 2018 (опівночі за середньоєвропейським часом). Заявки прийматимуться допоки не буде сформована необхідна кількість тренерів.
Просимо зацікавлених кандидатів надсилати своє резюме, мотиваційний лист з інформацією про тему та зміст тренінгів, які ви хочете провести та чому, його очікувані результати, а також рекомендації експертів (за наявності) на електронну адресу: [email protected] вказавши в темі листа “Trainers for workshops ”.
З огляду на кількість заявок, які зазвичай надходять до DRI, до співбесіди будуть запрошені тільки кандидати, що увійшли до короткого списку. Із потенційними тренерами можуть зв’язатися до завершення терміну подання заявок.
Тренінги організовуються в рамках проекту «Вихід за межі Києва: зміцнення потенціалу регіональних суб’єктів змін заради сприяння ключовим політичним реформам» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.