Call for school experts – Ukraine

Назва посади: тренер для серії заходів «Школи практичної демократії» на Сході України (орієнтовно в містах: Бахмут, Слов’янськ, Сєвєродонецьк, Маріуполь, Кривий Ріг, Харків) протягом липня 2018р. – квітня 2020 рокую

Період співпраці: багаторазова короткострокова співпраця (1-3 дні на кожну з 6 шкіл) з липня 2018 року до квітня 2020 року

Контекст та мета:

Democracy Reporting International (Офіс зі сприяння демократії, DRI) є безсторонньою, незалежною, неприбутковою організацією, зареєстрованою в Берліні (Німеччина). DRI сприяє участі громадян у політичних процесах, підзвітності державних органів та розвитку демократичних інституцій в усьому світі. DRI працює в Україні з вересня 2014 року. Разом з Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тарас Шевченка DRI співпрацює з провідними громадськими ініціативами України для забезпечення систематичного моніторингу та звітування по ключових політичних реформах: конституційна реформа, судова реформа, децентралізація, реформа виборчого законодавства.

Офіс зі сприяння демократії (DRI) у співпраці з Благодійним фондом «Восток-SOS» проведуть серію з 6 «Шкіл практичної демократії» на Сході України, з пост-шкільними заходами/ініціативами.

Завдання шкіл – ознайомлення представників та представниць громадських організацій, місцевих ініціатив, активістів/ок та лідерів/ок зі Східної України (Луганська та Донецька області, міста Харків та Кривий Ріг) з інструментами участі у демократичних процесах на місцевому рівні. Очікується, що учасники шкіл, озброєні знаннями та універсальними інструментами моніторингу/впливу на владу, стануть суб’єктами змін та частиною процесу прийняття рішень на місцевому рівні. Школи мотивуватимуть учасників до розробки власних проектів у сфері сприяння демократії, що імплементуватимуться та розроблятимуться за підтримки (фінансової та експертної) команди DRI та тренерів шкіл.

Обраних тренерів/експертів буде включено до бази експертів, яких DRI запрошуватиме до виконання конкретних завдань протягом реалізації проекту з окремим узгодженням графіку, тематики та завдань.

Обов’язки та відповідальність:

 • У координації з командою DRI, підготовка та проведення тренінгів (тривалість одного в середньому 2 – 4 год.) для громадських активістів, місцевих НУО та молоді зі Сходу України (Донецька та Луганська області, міста Харків та Кривий Ріг) на щонайменше одну із наступних тем (перелік тем невичерпаний):
  • Інструменти комунікації та діалогу громади з владою
 • Вплив та захист інтересів громади у роботі з органами місцевого самоврядування
 • Партисипативне бюджетування та е-можливості
 • Відкриті дані та як з ними працювати
 • Адвокація реформ на місцевому рівні: ефективна стратегія та комунікація
 • Медіа адвокасі
 • Що таке проектний менеджмент
 • Де знайти ресурси на підтримку проектів/ідей (fundraising)
 • Лідерство та його значення для розвитку громад
 • Органи державної влади та місцевого самоврядування: структура та компетенції, взаємодія
 • Як критично аналізувати джерела інформації і протистояти “фейкам”/дезінформації
 • Співпраця та координація з партнерами шкіл, зокрема «Восток-SOS»
 • Підготовка роздаткових матеріалів для учасників шкіл
 • Готувати короткі звіти (зразок буде надано DRI) по проведеним тренінгам та оцінку тренінгу (зразок буде надано DRI)

Необхідна кваліфікація та досвід:

 • Вища освіта зі спеціальностей у сфері демократичного управління та розвитку, наприклад: політологія, право, міжнародні відносини, тощо
 • Щонайменше п’ять років тренерського досвіду у вибраній тематиці(ках) та перевірений досвід проведення воркшопів, тренінгів та лекцій
 • Відмінні знання поточних політичних та правових реформ в Україні та державного управління

Останній день подання документів: 8 липня 2018 (опівночі за середньоєвропейським часом). Заявки прийматимуться допоки не буде сформована необхідна кількість тренерів.

Просимо зацікавлених кандидатів надсилати своє резюме, мотиваційний лист з інформацією про тему та зміст тренінгів, які ви хочете провести та чому, його очікувані результати, а також рекомендації експертів (за наявності) на електронну адресу: [email protected]  вказавши в темі листа «Trainers for schools of practical democracy»

З огляду на кількість заявок, які зазвичай надходять до DRI, до співбесіди будуть запрошені тільки кандидати, що увійшли до короткого списку. Із потенційними тренерами можуть зв’язатися до завершення терміну подання заявок.

Школи організовуються в рамках проекту «Вихід за межі Києва: зміцнення потенціалу регіональних суб’єктів змін заради сприяння ключовим політичним реформам» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.