Назва посади: тренер для «Школи практичної демократії» (другий етап) у місті Сєвєродонецьк, Україна (7-12 березня 2018р)
Період співпраці: короткострокове завдання з лютого по березень, 2018 року
Контекст та мета:
Democracy Reporting International (Офіс зі сприяння демократії, DRI) є безсторонньою, незалежною, неприбутковою організацією, зареєстрованою в Берліні (Німеччина). DRI сприяє участі громадян у політичних процесах, підзвітності державних органів та розвитку демократичних інституцій в усьому світі. DRI працює в Україні з вересня 2014 року. Разом з Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тарас Шевченка DRI співпрацює з провідними громадськими ініціативами України для забезпечення систематичного моніторингу та звітування по ключових політичних реформах: конституційна реформа, судова реформа, децентралізація, реформа виборчого законодавства.
Офіс зі сприяння демократії (DRI) в співпраці з Благодійним фондом «Восток-SOS» проводять «Школу практичної демократії» у місті Сєвєродонецьк, Україна.
Завдання школи – ознайомлення представників та представниць громадських організацій, місцевих ініціатив, активістів/ок та лідерів/ок зі Східної України (Луганська та Донецька області) з інструментами роботи демократії на місцевому рівні. Очікується, що учасники Школи, озброєні знаннями та універсальними інструментами моніторингу/впливу на владу, стануть суб’єктом змін та частиною процесу прийняття рішень на місцевому рівні.
Обраних спеціалістів буде включено до бази тренерів, їх запрошуватимуть до виконання конкретних завдань протягом впровадження школи.
Обов’язки та відповідальність:
- У координації з організаторами Школи, підготовка та проведення тренінгу (тривалість в середньому 2 – 4 год.) для громадських активістів, місцевих НУО та молоді зі Сходу України (Донецька та Луганська області) на мінімум одну із наступних тем:
- «Інструменти комунікації та діалогу громади з владою»,
- «Вплив та захист інтересів громади у роботі з органами місцевого самоврядування»,
- «Партисипативне бюджетування»,
- «Відкриті дані та як з ними працювати»,
- «Адвокація реформ на місцевому рівні: ефективна стратегія та комунікація»,
- «Що таке проектний менеджмент»,
- «Де знайти ресурси на підтримку проектів/ідей»,
- «Лідерство та його значення для розвитку громад»,
- «Органи державної влади та місцевого самоврядування: структура та компетенції, взаємодія»
- «Як критично аналізувати джерела інформації і протистояти “фейкам”/дезінформації»
- Тісно співпрацювати з командою DRI в Києві та Берліні, партнерами школи
- Підготувати роздаткові матеріали для учасників школи
- Підготувати короткий звіт (зразок буде надано DRI) по проведеному тренінгу, який включатиме оцінку тренінгу як такого, відгуки учасників та рекомендації для такого роду активностей в майбутньому
Необхідна кваліфікація та досвід:
- Вища освіта зі спеціальностей у сфері демократичного управління та розвитку, наприклад, політологія, право, міжнародні відносини
- Щонайменше п’ять років тренерського досвіду у вибраній тематиці(ках) та перевірений досвід проведення воркшопів, тренінгів та лекцій
- Відмінні знання поточних політичних та правових реформ в Україні та державного управління
Останній день подання документів: 28 лютого 2018 (опівночі за середньоєвропейським часом). Заявки прийматимуться допоки не наберемо необхідну кількість тренерів.
Просимо зацікавлених кандидатів надсилати своє резюме, мотиваційний лист з інформацією про тему та зміст тренінгу, який ви хочете провести та чому, його очікувані результати, а також рекомендації експертів (за наявності) на електронну адресу: [email protected] , вказавши в темі листа ‘Trainers for school of practical democracy.
З огляду на кількість заявок, які зазвичай надходять до DRI, до співбесіди будуть запрошені тільки кандидати, що увійшли до короткого списку. Із потенційними тренерами можуть зв’язатися до завершення терміну подання заявок.