Тренінг для громадських активістів «Фіксувати та реагувати» – Івано Франківськ

Громадські організації, ініціативи, волонтерські групи є вирішальною рушійною силою реформ в Україні. Така провідна роль та надзвичайна активність можливі серед іншого тому, що після Революції Гідності свобода об‘єднань як в теорії, так і на практиці не зазнає утисків, якими відомий попередній політичний режим. Проте, методи, які дозволяють обмежувати діяльність громадських активістів, все ж існують. Це – обшуки офісів організацій, затримання їх працівників, перевірка фінансової діяльності організацій, переслідування та сфабриковані звинувачення, вимоги додаткового звітування, тощо. Найчастіше такого неправомірного тиску зазнають активісти, які займаються правозахисною чи антикорупційною діяльністю.

Як фіксувати такі випадки та сприяти їх належному розслідуванню? Що можуть вимагати владні структури у громадських активістів та як протидіяти незаконним вимогам? Чим та як допоможе адвокат якщо до Вас прийшли з обшуком чи з виїмкою документів? Що таке інформаційна безпека та доступ до інформації? Як захистити фізичні та електронні дані про організацію, її працівників та діяльність? Яка роль соціальних мереж при цьому? Як не підірвати довіру партнерів та формувати громадські коаліції у кризових випадках? Як висвітлювати інциденти у медіа?

Знання та навички з даних питань представники та представниці громадських організацій з Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської та Тернопільської областей зможуть отримати під час дводенного тренінгу Democracy Reporting International (Офіс зі сприяння демократії, DRI), що проходитиме у місті Івано-Франківськ 21-22 серпня 2018.

Тренінг є другим заходом серії, присвяченої звуженню можливостей для громадського активізму та методам реагування на це правозахисників. В подальшому знання, здобуті під час тренінгів, допоможуть правозахисникам більш впевнено почувати себе у взаєминах з правоохоронними органами, ефективно протидіяти надмірному їх тиску без ескалації протистояння. DRI організовує тренінг у співпраці з Благодійним фондом «Восток-SOS» та Freedom House.

Ви можете взяти участь у заході якщо:

  • Займаєтесь громадською діяльність у Івано-Франківській, Львівській, Закарпатській чи Тернопільській області
  • Заповнили та відправили ОНЛАЙН-АНКЕТУ до 18 серпня 2018 року

Транспортні витрати та кошти пов‘язані з перебуванням та харчуванням покриває організатор (умови та деталі після отримання підтвердження від організатора про участь).

За додатковою інформацією звертайтесь:

Дмитро Коваль, координатор тренінгу DRI в Україні: [email protected]

Leave a Reply

Your email address will not be published.